Svenska Pylonflygares Intressefrening
SPI r en intresseorganisation fr SMFF:s tvlingsverksamhet i pylonracing

Index   Tvlingskalender  Kontaktpersoner  Galleri  Lnkar  Resultat  Regler  Reportage  Info  Protokoll

P det senaste tinget beslutades om en central deltagarlista. Informationen som kommer att finnas p listan r uppgifter som man lmnar frivilligt.

Endast medlemmar i SPI skall fylla i denna lista.

Beslut:
Att alla deltagare godknner att medverka p, och att det upprttas en central deltagarlista. Listan ska vara i Excel, och nedladdningsbar frn hemsidan. Listan ska innehlla Namn, Klubb, Klubbnummer, SWE-nummer, Q500-nummer, Frekvens och Reservfrekvens, Mail och Telefonnummer, allt detta fr att underltta for arrangr och fr den startande som taktiskt vill vlja frekvens att tvla p.
OBS. Telefonnummer r till fr att man lttare skall kunna n ngon pylonflygare.
 

Hr nedan kan du fylla i dina uppgifter. Efter det att du har skickat dom, visas de lngst ned p sidan.

Namn            Klubb         Klubb nr         SWE-nr         Q-nr            Kanal            Reserv            Mail             Tel

Webmaster

Namn Klubb Klubb_nr Swe_nr Q500_nr Frekvens Reservfrekvens Email Tfn
Anders Fälldin Norrköpings RFK E142 590 66 66 65 anders.falldin@telia.com 070-514 60 10
Anders Stålhandske Linköpingseskadern LEN E046 48085 178 64 78 a_stalhandske@hotmail.com 070-600 86 63
Anders Ydergård AKM Göteborgs O024 53213 66 80 68 andersydergard@netscape.net 031-28 67 99
Andreas Andersson FK Gamen E021 41805 189 73 80 andreas-epost@semera.se 011-19 99 10
Andreas Karlsson RFK Viggen W128 50216 90 2,4   mickus@hotmail.com 0243-192 19
Andreas Kratky Mälaröarnas MFK B302 70643 0 2,4   andreas.kratky@gmail.com 070-4137626
Bengt Johansson Ludvika RFK W067 8330 20 2,4   bjmodell@telia.com 0240-198 90
Björn Sagerman Tullinge MF B271 69384 0 77 69 bs.teknik@telia.com 08-649 79 69
Björn Wigertz Borås MFK P182 57872 149 69 70 b.wigertz@gmail.com 033-256211
Börje Ragnarsson Växjö RC Klubb G114 8513 92 2,4   borje.ragnarsson@minpost.st 0470-305 77
Christer Åhman Enköping MFK C095 64188 46 68 67 christerahman@mbox.lidnet.se 0171-862 10
Christian Johansson MFK Oskarshamnseskadern H084 9735 141 50 55 christian@ppi.se 070-883 21 07
Christofer Wetterbro SMFK R151 59252 23 72 80 mb663046@bahnhofbredband.se 073-622 08 92
David Törnqvist FK Gamen E021 44749 68 2,4   tornqvist_snabela_@gmail.com 070-960 04 47
Erik Persson Södra Dalarnas RFK W059 34204 15 75 73 mr_ryggskott@telia.com 0225-522 45
Fredrik Hallgren FK Gamen E021 2236 133 71 66 pylon@tele2.se 070-568 82 77
Gert Bjarnholt Mälaröarnas MFK B302 59217 144 2,4   gertolof40@gmail.com 070-750 23 22
Glenn Reutenberg Södra Dalarnas RFK W059 57431 121 2,4   reutenberg1@hotmail.com 0247-254162
Gunnar Broberg Pålsboda MFK T258 57401 26 2,4   gunnar.broberg@telia.com 070-932 99 20
Hasse Andersson FK Gamen E021 6700 187 2,4   fly.tec@telia.com 011-31 15 56
Håkan Broberg Gagnef FK W224 376 83 2,4   hakanbroberg@hotmail.com 023-277 12
Ingvar Larsson RFK Utvandrarna H096 3786 0 2,4   ingvarogudde.larsson@telia.com 0480-320 56
Jan Erik Viik Enköping MFK C095 57374 55 68 71 j_e_v@hotmail.com 070-885 55 96
Jan Karlsson Väsby MF B273 5686 54 74 73 jan.karlsson@edu.upplandsvasby.se 0736-973107
Jan Karlsson Väsby MF B273 5686 54 2,4   jan29@spray.se 073-697 31 07
Jan Pinotti RFK Kometen M144 49656 75 80 75 gian.pinott@tetrapak.com 040-91 16 93
Jesper Hellström Östling Södra Dalarnas RFK W059 61328 180 2,4   jeppe_jeed@hotmail.com 070-578 99 47
Joakim Arnesson Ludvika RFK W067 40572 32 2,4   joakim@lotek.nu 0240-205 97
Joakim Hellström Södra Dalarnas RFK W059 57361 190 2,4   heeellstrom_@hotmail.com 076-584 60 39
Johan Bjerkander Pålsboda MFK T258 54889 131 2,4   uone@telia.com 0500-48 98 32
Johan Carlson Cristinehamns RFK S245 36152 176 60 73 6carlson@telia.com 070-640 98 04
Johan Egelstig Linköpingseskadern LEN E046 58670 18 72 74 Power_de_88@hotmail.com 0142-36 01 01
Johan Egelstig Linköpingseskadern LEN E046 58670 18 72 74 julege101@linkoping.se 0142-36 01 01
Johan Gustafsson Västerdalarnas FK W066 66788 103 73 66 rc_johan@hotmail.com 073-714 27 99
Johan Sundh Pålsboda MFK T258 68391 139 2,4   johan.sundh@hotmail.com 019-560793
Jonas Hagberg Arboga FK U286 14467 4 2,4   jonas.hagberg@samhall.se 0589-403 48
Kenneth Johansson Sala RFK U280 32518 9 2,4   kenneth.johansson@ksb.com 0224-772 23
Kenneth Mustelin RFK Kometen M144 3898 77 2,4   kenneth.mustelin@telia.com 040-42 43 26
Linus Johansson Södra Dalarnas RFK W059 62662 8 2,4   lin-us-_@hotmail.com 073-614 85 51
Magnus Eriksson Västerdalarnas FK W066 52667 93 2,4   jollyroger240@hotmail.com 070-216 81 04
Magnus Hållhans RFK Viggen W128 51112 35 66 71 hallhans@bredband.net 073-501 79 65
Magnus Lundström Färingsö RCK B302 19168 105 71 73 mlundstrom@swipnet.se 070-727 33 89
Magnus Östling Södra Dalarnas RFK W059 18955 0 2,4   oestling@telia.com 0225-527 33
Marcus Kindberg Pålsboda MFK T258 67006 62 2,4   soren@tsreklam.se 070-412 34 94
Marcus Mustelin RFK Kometen M144 64517 49 71 75 kenneth.mustelin@telia.com 040-42 43 26
Martin Larsson Mälaröarnas MFK B302 68437 0 2,4   martinla@kth.se 070-4137626
Mats Ekehov RFK Viggen W128 70232 0 2,4   mekehov@swipnet.se 070-332 06 50
Mattias Lundgren Karlskoga MFK T027 67699 135 62 0 admin@kmfk.org 0586-504 99
Michael Eklöf Pålsboda MFK T258 71790 142 2,4   pboda@telia.com 0709-514202
Micke Sundqvist Sala RFK U280 4148 36 65 70 kicmic@telia.com 0226-611 31
Mikael Dahlstedt RFK Viggen W128 62140 40 68 75 mikael.dahlstedt@seko.se 0243-22 11 65
Mikael Kilbro RFK Viggen W128 66748 199 74 64 kilbro@msn.com 070-562 77 42
Mikael Landås RFK Viggen W128 58838 107 80 67 micke2089@yahoo.com 0243-22 11 32
Oscar Cederlöf Södra Dalarnas RFK W059 63513 41 72 77 cederlof_1988@hotmail.com 073-718 28 90
Peo Håkansson Falu RFK W223 28815 25 2,4   per-olov.hakansson@gmail.com 023-158 37
Peo Johansson Enköping MFK C095 39700 42 2,4   per-olov.johansson@vasteras-autocentrum.se 070-736 37 15
Per Carlsson SRFK A028 41504 21 72 76 per_carlsson@home.se 08-5835 54 94
Per Kempe Norrköpings RFK E142 4420 39 72 67 per.kempe@telia.com 011-39 15 72
Per Matsson Siljansbygdens RFK W078 64326 45 66 80 p.matsson@gmail.com 073-069 68 79
Per Nordengrim Väsby MF B273 61984 14 76 78 per@pyloncorner.com 070-897 17 50
Peter Snell Södra Dalarnas RFK W059 37832 33 70 73 peter@snell.st 0225-536 73
Richard Askrot Pålsboda MFK T258 42806 26     askrot2@hotmail.com 073-670 30 69
Roger Eriksson Södra Dalarnas RFK W059 66003 87 2,4   roe1962roe@gmail.com 073-1489049
Rolf Sundin Lidköping R011 50408 95 2,4   sune173@hotmail.com 0510-233 19
Simon Nyholm Ludvika RFK W067 66531 81 2,4   simon_nyholm@hotmail.com 0240-230 59
Simon Öhman Sala RFK U280 59795 69 77 78 simonohman69@hotmail.com 073-906 88 58
Stefan Ivarsson Enköping MFK C095 64956 0 80 78 sisub@swipnet.se 0171-533 88
Stefan Karlsson Karlskoga MFK T027 30561 85 74 66 karlsson.warvelin@telia.com 0586-585 52
Stig Karlsson RFK Viggen W128 4349 124 74 72 xxx 0243-22 42 26
Sture Karlström FK Gamen E021 222803 53 78 71 ulfredo@hotmail.com 070-321 24 15
Thomas Eriksson Ludvika RFK W067 48672 63 2,4   teriks@gmail.com 0240-14091
Thomas Nyholm Ludvika RFK W067 24506 3 2,4   th.nyholm@telia.com 0240-230 59
Tiit Pöllupüü Arboga FK U286 10384 110 65 76 tiit.rc@telia.com 0581-720 24
Ulf Juhlin Väsby MF B273 65175 79 67 68 ulf.juhlin@telia.com 0171-862 81
Viktor Sundh Pålsboda MFK T258 68027 134 2,4   v_sundh@hotmail.com 019-56 07 93